Zateplování budov

 

 

Novinky
Systém Optimi® - zasklení balkonů a lodžií

Licenční výrobce Optimi® zasklení lodžií

Počátky zasklení balkonů a lodžií
Počátky uvedení systému OPTIMI - zasklení lodžií na náš trh se datují od roku 1994, kdy byla práva na výrobu, obchodování, montáž a prodej zakoupena u finské firmy Lemminkainen, která systém na zasklení lodžie vyvinula a je vlastníkem světového patentu pro zasklení balkonů a lodžií.


Systém Optimi® pro zasklení balkonů a lodžií oceněn Velkou cenou GRAND PRIX 94´na výstavě FOR HABITAT.


Uvedení systému OPTIMI na trh u nás se setkalo s velkým zájmem a oblibou u obyvatel především panelových bytů a jiných bytů, které mají lodžii nebo balkon. A tento název systému OPTIMI se velice rychle vžil a začal používat pro sytém na zasklení balkonů a lodžií nejen u laické veřejnosti, ale i odborných pracovníků na stavebních úřadech. A již v prvním roce uvedení na trh byla systému OPTIMI na zasklení lodžie a zasklení balkonů udělena první cena - GRAND PRIX na výstavě For Habitat 1994 v Praze.


Nelibé kopírování systému Optimi
Systém zasklení lodžie OPTIMI se stal natolik úspěšným, že některé firmy ve snaze přiživit se na tomto úspěchu jej zacaly kopírovat a uvádět na trh pod různými jmény. Nebo že by snad zde působil nějaký utajený vynálezce stejného balkonového systému pro zasklení lodžií a zasklení balkonů? Jistě, že nikoliv!


Optimi, s.r.o. je jediný licenční výrobce bezrámového systému zasklení balkonů a lodžií v ČR.


Popis funkce systému Optimi

Funkce systému:
Lodžie je osazena u stropu horním, rozdvojeným kolejničkovým vedením -1- (schematicky na obrázku). Spodní vedení je uchyceno na zábradlí. mezi těmito vedeními se na kolečkách posouvají skla -2- tl.6 mm. Skla jsou tvrzená, osazena v profilech nahoře a dole. Boční hrany skel profily nemají, proto systém neruší vzhled domu, jako například skla v rámu. Při manipulaci se postupuje tak, že se otevře první sklo u boční stěny lodžie a další skla se posouvají a v rozdvojeném horním vedení se skla otáčí a přiklápí na první sklo, nebo na skla již ke straně odsunutá. Takto je možno lodžii otevřít částečně, nebo úplně podle potřeby. Při zavření lodžie se postupuje opačně, tzn. skla se zpětně otáčí a posouvají na druhou stranu, až je lodžie úplně zavřená.V případě zájmu Vám zasklení systémem Optimi zajistíme!!!